czwartek 21 listopad 2019

Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

O nas

Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 1 w Sanoku funkcjonuje od 1993. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Sanok, nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Przedszkole położone jest w centrum Sanoka, przy ul. Rymanowskiej 15. Mieści się w wolno stojącym nowoczesnym, dużym, jednopiętrowym budynku. Obok przedszkola znajduje się Szkoła Podstawowa nr 2, a nieco dalej bloki osiedla Słowackiego. Na terenie osiedla nie ma zakładów przemysłowych.

Placówka otoczona jest dużym obszarem zieleni, na którym znajduje się przedszkolny plac zabaw dla dzieci wyposażony w urządzenia i sprzęty ogrodowe, zgodne
z zasadami bezpieczeństwa.

Placówka posiada dobre warunki lokalowe. Każda grupa wiekowa dzieci przedszkolnych (tj. 3-4-latki, 4-5-latki, 5-latki i 6-latki) zajmuje oddzielne sale. Są tu też gabinety specjalistyczne tj. logopedy i pedagoga.